צעדת השרמוטות - תל אביב יפו

צעדת השרמוטות היא מחאה שהחלה בטורונטו בשנת 2011 בתגובה לדבריו של השוטר מייקל סנגינטי שטען ש "אם נשים רוצות שיפסיקו לתקוף אותן, עליהן להפסיק להתלבש כמו שרמוטות". דברים אלה הם ביטוי לתרבות האשמת הקורבן, שלפיה אלימות מינית היא אשמת הנשים המותקפות. צעדת השרמוטות יוצאת כנגד המיתוס השקרי על הקשר שבין התנהגות מינית פרובוקטיבית לאלימות מינית, ונגד השימוש בביוש מיניות נשית על מנת להצדיק אלימות.


הצעדת השרמוטות מתקיימת בישראל החל מ- 2012 מידי שנה בת"א, חיפה וירושלים, ולעיתים גם בבאר-שבע. אנו מנהלות את הפקת צעדת השרמוטות ת"א-יפו מזה כשלוש שנים. במסגרת ההכנות לצעדה, הפקנו מגוון של ארועים מקדימים וקמפיינים מצולמים.


ביולי 2015 יצאו לרחובות כ- 700 נשים וגברים, שצעדו תחת הסלוגן "למי קראת שרמוטה?".
במאי 2016 צעדו ברחובות ת"א כ- 2000 נשים וגברים במחאת ענק שמשכה תשומת לב תקשורתית רבה, כשלקראת הצעדה נערכו אירוע יצירה נשית - "פמינייט" ואירוע ההסברה "שרמוטות על הבר", וכן הפקה של קמפיינים מצולמים.

במאי 2018 השתתפו בצעדת השרמוטות תל-אביב-יפו כ- 5000 נשים וגברים. במסגרת ההכנות לצעדה התקיימו מספר ארועים מקדימים, בניהם מופע התרמה "רוצה להיות חופשייה", אירוע ההסברה "שרמוטות על הבר", ערב רוסט פמיניסטי בהשתתפות הסקוץ וכן מגוון של קמפיינים מצולמים. הצעדה זכתה לכיסוי נרחב- ואוהד ברובו המכריע- בכל כלי התקשורת בישראל, וכן סוקרה במגוון של כלי תקשורת מכל רחבי העולם

לקראת צעדת השרמוטות תל-אביב-יפו 2019 אנחנו מחפשות נשים יצירתיות ואחראיות וחדורות שליחות, שיעזרו לנו לקחת את צעדת השרמוטות צעד קדימה במאבק נגד אלימות מינית, האשמת הקורבן ותרבות האונס.

על העמותה

אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על תרבות שבה עברייני מין מוקעים ונענשים ונשים שנפגעו זוכות לאמון ותמיכה מסביבתן, עולם שבו נשים אינן מוחפצות ואינן נסחרות ונקנות, עולם שבו לנשים יש שיויון אמיתי- חוקי, תרבותי וחברתי, ואת האפשרות לבחור את חייהן ללא הסללה מגדרית.

כתובת

דרך השלום 73 כניסה ב, דירה 5
תל אביב 6794220

togetherKulan@gmail.com

הירשמי לקבלת עדכונים
עדכונים
לכולן