• togetherkulan

שרמוטות לאורך ההיסטוריה: מוניקה לוינסקי

עודכן ב: 12 יונ 2018

לאורך ההיסטוריה כולה כמעט אף אחת לא הייתה חסינה מפני יחס מפלה או מקטין ומהאשמת הקורבן. לכן, החלטנו להשיק לטובת הציבור את הפינה #שרמוטותלאורךההיסטוריה בה נראה כיצד נשים חזקות בעבר ובהווה וכן דמויות נשיות בתרבות ובאמנות, סבלו רבות וסובלות עד היום כיוון שדבקה בהן תוית ה"שרמוטה". היום נארח בפינתנו את מוניקה לוינסקי:

שרמוטות לאורך ההיסטוריה- מוניקה לוינסקי
שרמוטות לאורך ההיסטוריה- מוניקה לוינסקי

מוניקה לוינסקי היא אקטיביסטית, אישיות טלויזיונית, מעצבת אופנה אמריקאית-יהודייה ואחת מהעורכות של מגזין הואניטי פייר. לוינסקי התפרסמה בעקבות פרשת יחסי מין עם נשיא ארצות הברית ביל קלינטון. הפרשה נחשפה בשנת 1998, כאשר בעיתונים דווח על כך שהנשיא דאז ביל קלינטון ניהל רומן עם לווינסקי, מתמחה בבית הלבן לשעבר, שהחלה את עבודתה שם בשנת 1995 ועבדה בפנטגון עד שנת 1997.

בעקבות פרסום הפרשה לוינסקי בת ה-24 חטפה מכה קשה מהתקשורת ומהציבור באופן כללי והיו גם קולות שהאשימו אותה בפיתוי של קליטון והציגו את קלינטון כקורבן. בכל מקרה, לרוב הציבור הפריעה העובדה שקלינטון בגד באשתו ולא שהוא קיים יחסים עם עובדת שלו ובכך ניצל את מרותו כמעסיק שלה.

על פי מגזין טיים, הפרשה הזו ליוותה את לוינסקי לאורך כל חייה, ועלתה לה בקריירה שלה, בקשרים החברתיים שלוותה הנפשית.

בשנת 2014 כתבה לוינסקי מאמר בן 5000 מילה על הפרשה שכותרתו הייתה "בושה והישרדות" היא כתבה אז שהרומן בינה לבין קלינטון היה בין שני אנשים בוגרים, וכי ההשפלה הציבורית שספגה בעקבות הפרשה שינתה לעד את מסלול חייה: "ברור, הבוס שלי ניצל אותי, אבל תמיד אדבוק בדבר אחד: אלה היו יחסים בסכמה. כל 'פגיעה' בי נעשתה לאחר מכן, כשהפכתי שעיר לעזאזל כדי להגן על תפקידו רב העוצמה".

לוינסקי התייחסה להשפעה של עברה על המשך חייה וסיפרה כי היא עברה לגור בלונדון, לוס אנג'לס, ניו יורק ופורטלנד, והתראיינה למספר גדול מאוד של משרות, "אבל בגלל מה שהמעסקים הפוטנציאליים הגדירו בכל-כך הרבה טאקט 'ההיסטוריה' שלי, מעולם לא נמצאתי מתאימה מספיק לתפקיד". לדבריה במקרים אחרים התאימה מכל הסיבות הלא נכונות, כמו למשל העובדה שתצטרך לנכוח באירועים שאליהם תגיע התקשורת.

"קראתי שגברת קלינטון אמרה שבאופן חלקי היא מאשימה את עצמה ברומן של בעלה (בגלל שלא היתה זמינה אליו מבחינה רגשית) וסלחה לו על כך", סיפרה לוינסקי. "אני מוצאת את הדחף הזה להאשים את האישה - לא רק אותי, אלא גם את עצמה - מטריד".

כמו שלוינסקי כותבת בעצמה, בסופו של דבר, לצערנו, הסיפור הזה יזכר על ידי החברה ככזה שנושאות האשמה בו הן שתי נשים, בעוד הגבר יצא זכאי כמעט לחלוטין, אפילו בעיני האמריקאים שנחשבים לשמרנים.

44 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
על העמותה

אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על תרבות שבה עברייני מין מוקעים ונענשים ונשים שנפגעו זוכות לאמון ותמיכה מסביבתן, עולם שבו נשים אינן מוחפצות ואינן נסחרות ונקנות, עולם שבו לנשים יש שיויון אמיתי- חוקי, תרבותי וחברתי, ואת האפשרות לבחור את חייהן ללא הסללה מגדרית.

כתובת

דרך השלום 73 כניסה ב, דירה 5
תל אביב 6794220

togetherKulan@gmail.com

שירות לקוחות בוואטסאפ
053-5429642

הירשמי לקבלת עדכונים
עדכונים
לכולן