• togetherkulan

שרמוטות לאורך ההיסטוריה: קאשה

Updated: Jun 12, 2018

לאורך ההיסטוריה כולה כמעט אף אחת לא הייתה חסינה מפני יחס מפלה או מקטין ומהאשמת הקורבן. לכן, החלטנו להשיק לטובת הציבור את הפינה #שרמוטותלאורךההיסטוריה בה נראה כיצד נשים חזקות בעבר ובהווה וכן דמויות נשיות בתרבות ובאמנות, סבלו רבות וסובלות עד היום כיוון שדבקה בהן תוית ה"שרמוטה". היום נארח בפינתנו את קאשה:


שרמוטות לאורך ההיסטוריה- קאשה

קאשה, או בשמה המלא קאשה רוז סברט, הוחתמה על חוזה עבודה ענקי מול חברת תקליטים כשהיית הרק בת 18. על פי החוזה הצדדים התחייבו לעבוד יחד על הפקת שישה שישה אלבומים לקאשה. כשהייתה בת 22, כעבור ארבע שנים בלבד, קאשה כבר הפכה לזמרת פופ מצליחה ברמה בין לאומית.

אחד הסעיפים בחוזה עליו חתמה מחייב אותה לעבוד לאורך כל זמן החוזה עם המנהל והמפיק המוזיקלי שלה - ד"ר לוק. בשנת 2014 הגישה קאשה תביעת ענק נגדו ובה סיפרה שבמשך שנים סבלה מאונס, התעללות מינית, פיזית, מילולית ונפשית. היא סיפרה שלוק אף איים עליה מספר פעמים שאם תספר על זה למישהו הוא יהרוס את קריירת המוזיקה שלה ואת החיים שלה ושל משפחתה.

במהלך אותה התקופה היא התאשפזה במכון גמילה בעקבות הפרעות אכילה, דיכאון כבד, התקפי חרדה ופוסט טראומה. כשנגרמו כמובן – מההתעללויות של ד"ר לוק. למרות שהרופאים אמרו לה שמסוכן בשבילה לעבוד איתו שוב, היא הייתה מחוייבת בגלל אותו סעיף בחוזה. שנה היא מבקשת שחרור מהחוזה עם ד"ר לוק.

כתוצאה מההד התקשורתי שנוצר סביב הסיפור, חברת סוני החליטה לתת לה אישור לעבוד עם מפיק אחר. זו הסיבה ששופטת בית המשפט העליון במנהטן החליטה שלא לקבל את התביעה נגד ד"ר לוק. הרי, אפשרו לה לעבוד עם מפיק אחר, אז מה זה משנה שבאותה חברה עדיין מסתובב אותו אדם שהתעלל בה בכל צורה אפשרית כמעט במשך מספר שנים ושהוא יכול להמשיך ולעשות את אותו דבר לעוד נשים שחתומות?

באותה שנה המוני נשים ואנשים תמכו בקאשה: החל מנשים מובילות בתעשיית המוזיקה כמו ליידי גאגא ולורד ועד למיליוני אנשים שהגיבו תגובות מלאות אהדה ברשתות החברתיות. יחד עם התמיכה המטורפת הזאת, היו גם המון אנשים שבחרו להיות נגדה, לנסות להוכיח שהיא משקרת ולטעון שהיא ממציאה את הסיפור רק כדי להוציא ממנו כסף.

קשה לי להבין את כל האמירה הזו - שהיא עשתה הכל רק בשביל הכסף. נסו לשים את עצמכם במקומה לרגע, ולדמיין שד"ר לוק לא באמת התעלל והזיק לכם במשך כל כך הרבה שנים. מה הייתם מעדיפים לעשות? להמשיך לעבוד וליצור ולהצליח בקנה מידה בין לאומי, לקבל המון כסף, תהילה ואהבה מהקהל או לשכור עורך דין שגובה שכר טרחה גבוה מאוד, לצאת למלחמה שסביר להניח שתפסידו בה ותוך כדי לקבל גם המון תגובות נגדכם?

יש לי תחושה שאני יודעת במה תבחרו, ולכן המחשבה שהיא המציאה הכל נראית לי חסרת היגיון. הרי מה שהיא מבקשת כאן זה לא משהו גדול או מוגזם, היא בסך הכל מבקשת דבר מאוד פשוט - שהאדם שפגע בה יפסיק.

על העמותה

אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על תרבות שבה עברייני מין מוקעים ונענשים ונשים שנפגעו זוכות לאמון ותמיכה מסביבתן, עולם שבו נשים אינן מוחפצות ואינן נסחרות ונקנות, עולם שבו לנשים יש שיויון אמיתי- חוקי, תרבותי וחברתי, ואת האפשרות לבחור את חייהן ללא הסללה מגדרית.

כתובת

דרך השלום 73 כניסה ב, דירה 5
תל אביב 6794220

togetherKulan@gmail.com

הירשמי לקבלת עדכונים
עדכונים
לכולן