הסברה בכלי התקשורת

ברכה ברד, מנכ"לית כולן, מתראיינת בחדשות הלילה של רשת על המחאה נגד חנן גולדבלט שהביאה לביטול אירוע בהנחייתו
.
צפו בברכה ברד מסבירה לנחמיה שטרסלר שאין שום סיבה לרחם על אנסים בזמן שהנפגעות שלהם ממשיכות לסבול.

ברכה ברד, מנכ"לית כולן, מתראיינת אצל עודד בן עמי על קמפיין הרשת #לאהתלוננתי וחשיבותו.

כל מערכת האכיפה והענישה מחווטת כך שלמתלוננות ולמתלוננים לא יהיה שמץ של סיכוי להוכיח את תלונתם. במרבית המקרים אין בסיס ראייתי, והדיון החשוב הוא בכלל לא משפטי, הוא על החברה שאנחנו רוצים לבנות עבורינו ועבור הדור הבא. החברה הזו היא לא חברה שרודפת אחרי נפגעות ונפגעים וכופה עליהן להתלונן, אלא חברה שתומכת בהן ויוצרת עבורן סביבה בטוחה, ומערכת של צדק אמיתי.

ג'ניפר פוליאקוב וברכה ברד, ממייסדות כולן, בחמש מקורי של כאן על המאבק של ארגוני הנשים והקמפיין #כשירצחואותי שסחף את הרשת,. לקראת עצרת שנערכה בשלושה מוקדים מטעם ארגון תזכור, במחאה על אזלת היד של המערכת ביחס לרצח נשים, לאחר שנרצחו ארבע נשים על רקע של אלימות במשפחה בשבוע אחד ביוני.

תהום עצומה פעורה בין התגובה הכוחנית והמיידית לטרור ביטחוני, לאי התגובה המוחלט לטרור בתוך המשפחה. 14 נשים נרצחו כאן מתחילת השנה - 14! רצח נשים הוא לא גזירה משמיים, הוא לא טרגדיה שאין דרך לעצור אותה. הוא תעודת קלון לנו כחברה, ותעודת עניות לממשלה, ובמיוחד לנשים השרות המכהנות בה. האימפוטנטיות הזו יש לה תו מחיר, והוא כתוב בדם" ׁׁ(מתוך דבריה של אושרת קוטלר בפתח מגזין סוף השבוע בערוץ 10) ארבע נשים נרצחו בשבוע שעבר, ורק אז טרחו כלי התקשורת להתייחס לתופעה שאנו עוקבות אחריה בכאב במהלך כל השנה. ברכה ברד מדברת על ההבדל ביחס התקשורתי לקורבנות הטרור המגדרי וקמפיין הרשת #כשירצחואותי יחד עם יונה לייבזוןבמהדורה המוקדמת של ערוץ 2

מורן נאור ממייסדות "כולן" ופעילת נשים קוראות ללדת- למען חופש בחירה בלידה בתכנית הבוקר של פאולה וליאון, על הדרישה מנשים לחזור לגזרה לאחר הלידה, ומה הבעיה באמירה של מיכל הקטנה על הסקיני ג'ינס

ברכה ברד, מנכ"לית כולן, מתראיינת בתוכנית ערב ערב על ההאשמות באלימות מינית נגד יועץ ראש הממשלה דיויד קיז


חשוב להבין שדיויד קיז הוא רק סימפטום לתופעה רחבה יותר. תופעה שאנחנו קוראות לה תרבות האונס, תרבות שבה כל שבוע נחשף מקרה אחר של גבר שניצל את כוחו והפעיל אלימות כלפי נשים, והחברה מנרמלת את זה במקום להוקיע. אולי הגיע הזמן להתחיל להרתיע עבריינים אלימים במקום לאתרג אותם, ולהתחיל לחבק נפגעות במקום להאשים אותן?

ברכה ברד, מנכ"לית כולן, מתראיינת בתוכנית בוקר אור עם אור הלר על #לאהתלוננתי.


קמפיינים ברשת זה כלי, כלי חשוב אבל רק כלי, שהמטרה שלו היא להגיע לתקשורת ומשם ללבבות של כל אחד ואחת בארץ. כי אם כל גבר ואישה היו קוראים את הפוסטים הרבים של #לאהתלוננתי אולי היו מבינים עד כמה האמת הקורבן נמצאת בכל מקום, וכמה קשה לנשים ללכת ולהתלונן כשכל החברה דורשת מהן לשתוק.

ברכה ברד, מנכ"לית כולן, מתראיינת בחדשות הלילה של שתיים.

האם יש כזה דבר אנס לשעבר? האם לאנסים אין מחילה לעולם? איך יוצרות חברה שמרתיעה גברים מאלימות מינית, אבל גם מאפשרים שיקום לעבריינים? האם יש מחילה על אונס אלים?

ברכה ברד, מנכ"לית כולן, מתראיינת בתוכנית בוקר אור על סרטון ראש השנה של אביגדור ליברמן.

 לקראת השנה החדשה פרסם שר הביטחון אביגדור ליברמן סרטון שמנסה לחקות את הסאטירה של סשה ברון כהן ועל הדרך משפיל ומבזה נשים. אבל ליברמן פספס כמה דברים: פספס את ההקשר התרבותי-פוליטי של הסאטירה למשל. כהן בכוונה יצר דמות של גבר-מאצ׳ו אידיוט ולוחם ובכך הציב תמונת ראי וקריקטורה למצ׳ואיזם הישראלי. הדמות שיצר כהן במקור, זו דמות נלעגת שלועגת לפטריוטיות של רפובליקאים בארה״ב שמעריצים כוחנות. ובכך ליברמן פספס את העובדה שכהן למעשה עושה צחוק מאיתנו ומשכמותינו, ואת העובדה שלעשות צחוק באמצעות ירידה על אוכלוסיה מוחלשת זה כבר לא מגניב. הבחירה ללעוג ולבזות נשים היא לא מקרית והיא משקפת בדיוק את היחס לנשים ולמיעוטים בחברה מיליטריסטית מצואיסטית וכוחנית- יחס מיזוגני, משפיל ומחפיר. התוצאה- ליברמן מבלי להבין זאת, שיקף וביטא את כל הרעות החולות של החברה שלנו. אין שום דבר מצחיק בכך ששר הבטחון שלנו לועג וצוחק אל מול הטרדה מינית של אישה. אין שום דבר מצחיק בכך ששר הבטחון שלנו משתעשע מהטרדה מינית של אישה.